Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (383 entries)

en: Too many items are selected.
el_GR: Επιλέχθηκαν πάρα πολλά στοιχεία.

en: Invalid action URL is detected.
el_GR: Εντοπίστηκε εσφαλμένη ενέργεια URL.

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: Brevo integration
el_GR: Ενσωμάτωση Brevo

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This email is a receipt for your contact form submission on our website (%1$s %2$s) in which your email address was used. If that was not you, please ignore this message.
el_GR: Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αποτελεί απόδειξη για την υποβολή της φόρμας επικοινωνίας στον ιστότοπό μας (%1$s %2$s), στην οποία χρησιμοποιήθηκε η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας. Εάν δεν ήσασταν εσείς, παρακαλούμε αγνοήστε αυτό το μήνυμα.

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This is a notification that a contact form was submitted on your website (%1$s %2$s).
el_GR: Αυτή είναι μια ειδοποίηση ότι υποβλήθηκε μια φόρμα επικοινωνίας στον ιστότοπό σας (%1$s %2$s).

en: Unsafe email config is used without sufficient protection.
el_GR: Χρησιμοποιείται μη ασφαλής ρύθμιση παραμέτρων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χωρίς επαρκή προστασία.

en: Configuration error is detected.
el_GR: Εντοπίστηκε σφάλμα διαμόρφωσης.

en: Brevo is active on this site.
el_GR: Το Brevo είναι ενεργό σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: The next major release of Contact Form 7 will discontinue support for outdated PHP versions. If you don't upgrade PHP, you will not be able to upgrade the plugin.
el_GR: Η επόμενη μεγάλη έκδοση της Contact Form 7 θα διακόψει την υποστήριξη για τις ξεπερασμένες εκδόσεις PHP. Εάν δεν αναβαθμίσετε την PHP, δεν θα μπορείτε να αναβαθμίσετε το πρόσθετο.

en: Contact form not found.
el_GR: Η φόρμα επικοινωνίας δε βρέθηκε.

en: Error:
el_GR: Σφάλμα:

[ctx: block keyword]
en: form
el_GR: φόρμα

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
el_GR: Εισάγετε μία φόρμα που έχετε δημιουργήσει με το Contact Form 7.

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
el_GR: &#8212;Κάντε μια επιλογή&#8212;

en: Akismet is active on this site.
el_GR: Το Akismet είναι ενεργό σε αυτό τον ιστότοπο.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
el_GR: Τα CAPTCHAs έχουν σχεδιαστεί για να διακρίνουν τα spambots από τους ανθρώπους, και επομένως είναι αβοήθητα απέναντι στους ανθρώπους spammers. Σε αντίθεση με τα CAPTCHAs, το Akismet ελέγχει τις υποβολές φόρμας με βάση την παγκόσμια βάση δεδομένων spam- αυτό σημαίνει ότι το Akismet αποτελεί μια ολοκληρωμένη λύση κατά του spam. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο θεωρούμε ότι το Akismet είναι το κεντρικό στοιχείο της στρατηγικής πρόληψης του spam.

en: Learn how your data is processed.
el_GR: Μάθετε πως επεξεργάζονται τα δεδομένα σας.

en: This form uses Akismet to reduce spam.
el_GR: Αυτή η φόρμα χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα spam.

en: Contact form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

en: Uploadable file size exceeds PHP’s maximum acceptable size.
el_GR: Το μέγεθος του αρχείου που μπορεί να μεταφορτωθεί υπερβαίνει το μέγιστο αποδεκτό μέγεθος της PHP.

en: Colons are used in form-tag names.
el_GR: Τα άνω και κάτω τελεία χρησιμοποιούνται στα ονόματα των ετικετών φόρμας.

en: Please enter a telephone number.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα αριθμό τηλεφώνου.

en: Please enter a URL.
el_GR: Παρακαλώ δώστε μια διεύθυνση URL.

en: Please enter an email address.
el_GR: Προσθέστε μία διεύθυνση email.

en: This field has a too large number.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει έναν πολύ μεγάλο αριθμό.

en: This field has a too small number.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει έναν πολύ μικρό αριθμό.

en: Please enter a number.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε έναν αριθμό.

en: This field has a too late date.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει πολύ καθυστερημένη ημερομηνία.

en: This field has a too early date.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει πολύ πρώιμη ημερομηνία.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε την ημερομηνία σε μορφή YYYY-MM-DD.

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
el_GR: Το άγκιστρο %1$s είναι <strong>καταργημένο</strong> από την έκδοση %2$s του Contact Form 7 και δεν υπάρχει διαθέσιμη εναλλακτική λύση.

en: The uploaded file is too large.
el_GR: Το αρχείο που μεταφορτώθηκε είναι πολύ μεγάλο.

en: This field has a too short input.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει πολύ μικρή είσοδο.

en: This field has a too long input.
el_GR: Αυτό το πεδίο έχει πολύ μεγάλο μήκος εισόδου.

en: Please fill out this field.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε αυτό το πεδίο.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: alternative function name
en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
el_GR: Η συνάρτηση %1$s είναι <strong>καταργημένη</strong> από την έκδοση %2$s του Contact Form 7! Χρησιμοποιήστε τη συνάρτηση %3$s.

en: Spam protection
el_GR: Προστασία από Spam

note: translators: Developer debugging message. 1: PHP function name, 2: Explanatory message, 3: Contact Form 7 version number.
en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
el_GR: Η συνάρτηση %1$s κλήθηκε εσφαλμένα. %2$s %3$s

note: translators: 1: blog name, 2: confirmation link
en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
el_GR: Γεια σας,
    
    Αυτό είναι ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου επιβεβαίωσης που στάλθηκε από την %1$s.
    
    Λάβαμε την υποβολή σας στη διαδικτυακή μας φόρμα, σύμφωνα με την οποία μας επιτρέψατε να σας προσθέσουμε στη λίστα επαφών μας. Όμως, η διαδικασία δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί. Για να την ολοκληρώσετε, παρακαλούμε κάντε κλικ στον ακόλουθο σύνδεσμο.
    
    %2$s
    
    Αν δεν ήταν στις προθέσεις σας ή αν δεν έχετε ιδέα γιατί λάβατε αυτό το μήνυμα, παρακαλούμε μην κάνετε κλικ στο σύνδεσμο και αγνοήστε αυτό το μήνυμα. Ποτέ δεν θα συλλέξουμε ή θα χρησιμοποιήσουμε τα προσωπικά σας δεδομένα χωρίς τη σαφή συγκατάθεσή σας.
    
    Με εκτίμηση,
    %1$s

note: translators: %s: blog name
en: Opt-in confirmation from %s
el_GR: Επιβεβαίωση Opt-in από %s

en: You can set up the Constant Contact integration here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να ρυθμίσετε την ενσωμάτωση του Constant Contact εδώ. Για λεπτομέρειες, ανατρέξτε στην ενότητα %s.

en: Complete payment
el_GR: Ολοκλήρωση πληρωμής

en: Proceed to checkout
el_GR: Ολοκλήρωση της Παραγγελίας

en: Payment is required. Please pay by credit card.
el_GR: Απαιτείται πληρωμή. Παρακαλούμε πληρώστε με πιστωτική κάρτα.

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Publishable Key
el_GR: Δημόσιο κλειδί

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
el_GR: Το Stripe δεν είναι διαθέσιμο σε αυτόν τον ιστότοπο. Απαιτεί έναν ιστότοπο με δυνατότητα HTTPS.

en: Stripe is active on this site.
el_GR: Το Stripe είναι ενεργό σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Stripe integration
el_GR: Ενσωμάτωση του Stripe

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe’s software tools to accept payments securely and expand globally.
el_GR: Το Stripe είναι ένας απλός και ισχυρός τρόπος για αποδοχή πληρωμών online. Το Stripe δεν έχει έξοδα εγκατάστασης, μηνιαία τέλη και κρυμμένα κόστη. Εκατομμύρια επιχειρήσεις βασίζονται στα εργαλεία του λογισμικού του Stripe για λήψη πληρωμών με ασφάλεια και διεθνή επέκταση.

en: Unique identifier for the contact form.
el_GR: Μοναδικό σήματα αναγνώρισης για την φόρμα επικοινωνίας.

en: Dots are used in form-tag names.
el_GR: Οι τελείες χρησιμοποιούνται σε ονόματα με φόρμα ετικέτας.

en: Show welcome panel
el_GR: Προβάλετε το πάνελ υποδοχής

en: Welcome panel
el_GR: Οθόνη καλωσορίσματος

note: translators: 1: link labeled 'reCAPTCHA', 2: link labeled 'Stripe'
en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (%1$s). Even payment services are natively supported (%2$s).
el_GR: Με τη βοήθεια της ελεύθερης μηχανικής μάθησης,  oi υπηρεσίες anti-spam θα προστατεύσουν τις φόρμες σας.   (%1$s). Ακόμα και οι υπηρεσίες πληρωμής υποστηρίζονται (%2$s).

note: translators: 1: link labeled 'Brevo'
en: Your contact forms will become more powerful and versatile by integrating them with external APIs. With CRM and email marketing services, you can build your own contact lists (%1$s).
el_GR: Oι φόρμες επικοινωνίας σας θα γίνουν πιο ισχυρές και ευέλικτες εισάγοντας εξωτερικά APIs. Με το CRΜ και τις υπηρεσίες email marketing, μπορείτε να δημιουργήσετε τις δικές σας λίστες επικοινωνίας. (%1$s).

en: You have strong allies to back you up.
el_GR: Έχετε ισχυρές συμμαχίες για να σας στηρίξουν.

en: Integration with external APIs
el_GR: Ενσωμάτωση με εξωτερικό API

note: translators: %s: link labeled 'Integration with external APIs'
en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να επεκτείνετε τις δυνατότητες της φόρμας επικοινωνίας σας ενσωματώνοντας εξωτερικές υπηρεσίες. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Integration with External API
el_GR: Ενσωμάτωση με Εξωτερικό API

en: Manage your email templates
el_GR: Διαχειριστείτε τα πρότυπα email

en: You have no active email template yet.
el_GR: Δεν έχετε ενεργό πρότυπο email ακόμη.

en: &mdash; Select &mdash;
el_GR: &mdash; Επιλέξτε &mdash;

en: Select an email template:
el_GR: Επιλέξτε ένα πρότυπο email:

en: Send a welcome email to new contacts
el_GR: Στείλτε ένα email καλωσορίσματος στις νέες επαφές

en: Welcome email
el_GR: Καλώς ήρθατε Email

en: (opens in a new tab)
el_GR: (ανοίγει σε μία νέα καρτέλα)

en: Manage your contact lists
el_GR: Διαχειριστείτε τις λίστες επαφών

en: You have no contact list yet.
el_GR: Δεν έχετε λίστες επαφών ακόμη.

en: Select lists to which contacts are added:
el_GR: Επιλέξτε λίστες στις οποίες θα προστεθούν οι επαφές:

en: Add form submitters to your contact lists
el_GR: Προσθέστε τους αποστολείς φορμών στις λίστες επαφών

en: Contact lists
el_GR: Λίστες Επαφών

en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να ρυθμίσετε την ενσωμάτωση με το Sendinblue εδώ. Για λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

[ctx: API keys]
en: Remove key
el_GR: Αφαίρεση κλειδιού

en: API key
el_GR: Κλειδί API

en: Setup integration
el_GR: Ρύθμιση ενσωμάτωσης

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Brevo, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Brevo offers unlimited contacts and advanced marketing features.
el_GR: Αποθηκεύστε και οργανώστε τις επαφές σας ενώ προστατεύετε το απόρρητο των χρηστών στο Brevo, την πρωτοπόρα πλατφόρμα CRM & email marketing στην Ευρώπη. H Brevo προσφέρει απεριόριστες επαφές και προχωρημένες δυνατότητες προώθησης.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
el_GR: Δεν έχετε πιστοποιηθεί. Επαληθεύστε ότι το παρεχώμενο κλειδί API είναι σωστό.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
el_GR: Αποτυχία σύναψης αρχείου. Το συνολικό μέγεθος ξεπερνά το όριο των 25 megabytes.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
el_GR: Αποτυχία σύναψης αρχείο. Το %s δεν είναι αναγνώσιμο αρχείο.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
el_GR: Αποτυχία σύναψης αρχείου. Το %s δεν είναι σε επιτρεπόμενο κατάλογο.

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: (optional)
el_GR: (προαιρετικό)

en: disallowed list
el_GR: μη επιτρεπόμενη λίστα

en: Disallowed words (%s) are used.
el_GR: Χρησιμοποιούνται (%s) μη επιτρεπόμενες λέξεις

en: Disallowed words are used.
el_GR: Χρησιμοποιήσατε μη επιτρεπόμενες λέξεις

note: translators: %s: Contact Form 7 version number.
en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
el_GR: (Αυτό το μήνυμα προστέθηκε στην έκδοση %s του Contact Form 7.)

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
el_GR: Η τέταρτη παράμετρος  ($mail_tag) πρέπει να είναι δείγματου WPCF7_MailTag class

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στις %2$s

en: docs
el_GR: κείμενα

note: translators: 1: FAQ, 2: Docs ("FAQ & Docs")
en: %1$s and %2$s
el_GR: %1$s και %2$s

en: Additional settings
el_GR: Πρόσθετες ρυθμίσεις

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: The total size of attachment files is too large.
el_GR: Το συνολικό μέγεθος των συνημμένων αρχείων είναι πολύ μεγάλο.

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
el_GR: Χρησιμοποιήσατε μη διαθέσιμα HTML elements στην φόρμα σας

en: reCAPTCHA is active on this site.
el_GR: Το reCAPTCHA είναι ενεργοποιημένο σε αυτό τον ιστότοπο.

en: reCAPTCHA response token is empty.
el_GR:  Το reCAPTCHA response token είναι κενό.

en: Submitted nonce is invalid.
el_GR: Το υποβληθέν nonce είναι λάθος.

en: User-Agent string is unnaturally short.
el_GR: User-Agent string είναι ασυνήθιστα μικρή

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
el_GR: Το reCAPTCHA score (%1$.2f) είναι χαμηλότερο από το όριο (%2$.2f).

en: Akismet returns a spam response.
el_GR: Το Akismet επιστρέφει απάντηση spam.

[ctx: API keys]
en: Reset Keys
el_GR: Επαναφορά κλειδιών

en: This site is connected to the Constant Contact API.
el_GR: Ο ιστότοπος είναι συνδεδεμένος στο Constant Contact API.

en: Configuration updated.
el_GR: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: Failed to establish connection. Please double-check your configuration.
el_GR: Αποτυχία σύνδεσης. Ελέγξτε ξανά τις ρυθμίσεις σας.

en: Connection established.
el_GR: Η σύνδεση πέτυχε.

note: translators: 1: response code, 2: message, 3: body, 4: URL
en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
el_GR: HTTP Απάντηση: %1$s %2$s %3$s από %4$s

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
el_GR: Το reCAPTCHA σας προστατεύει από spam και άλλους τύπους αυτοματοποιημένης κατάχρησης. Με το Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA εργαλείο ενσωμάτωσης, μπορείτε να μπλοκάρετε τις υποβαλλόμενες καταχρηστικές φόρμες που εφαρμόζονται από spam bots.

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
el_GR: Τα κλειδιά API για την έκδοση reCAPTCHA v3 είναι διαφορετικά από αυτά της έκδοσης v2; Τα κλειδιά API για την έκδοση v2 δεν δουλεύουν με αυτά της έκδοσης v3. Πρέπει να εγγράψετε τα site σας ξανά για να λάβετε νέα κλειδιά για την έκδοση v3. Για λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Connect to the Constant Contact API
el_GR: Συνδεθείτε με το Constant Contact API

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
el_GR: Αφαίρεση API κλειδιών

en: Set this URL as the redirect URI.
el_GR: Ορίστε αυτό το URL ως σύνδεσμο ανακατεύθυνσης.

en: Redirect URI
el_GR: Ανακατεύθυνση URI

en: App Secret
el_GR: Συνθηματικό εφαρμογής

en: API Key
el_GR: API κλειδί

en: Setup Integration
el_GR: Εφαρμογή Ενσωμάτωσης

en: Constant Contact integration
el_GR: Ενσωμάτωση του Constant Contact

en: The Constant Contact integration module allows you to send contact data collected through your contact forms to the Constant Contact API. You can create reliable email subscription services in a few easy steps.
el_GR: Το εργαλείο ενσωμάτωσης Constant Contact σας επιτρέπει να αποστέλλετε τα δεδομένα που συλλέγονται από τις φόρμες επικοινωνίας στο Constant Contact API. Μπορείτε να δημιουργήσετε αξιόπιστες υπηρεσίες e-mail συνδρομών με λίγα και εύκολα βήματα.

en: Email marketing
el_GR: Email Marketing

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η χρήση αρχείων που βρίσκονται εκτός του wp-content φακέλου.

en: Make this checkbox optional
el_GR: Κάνε το κουμπί ελέγχουν προαιρετικό

en: Professional services
el_GR: Επαγγελματικές Υπηρεσίες

en: Support forums
el_GR: Φόρουμ υποστήριξης

en: Here are some available options to help solve your problems.
el_GR: Εδώ υπάρχουν μερικές διαθέσιμες επιλογές να σας βοηθήσουν να λύσετε προβλήματα σας.

en: Do you need help?
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Condition
el_GR: Συνθήκη

en: Not consented
el_GR: Δεν συναινέσατε

en: Consented
el_GR: Συναινέσατε

en: Sending mail has been aborted.
el_GR: Η διαδικασία αποστολής του email ακυρώθηκε

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα που χρησιμοποιούνται σε διάφορες καταστάσεις εδώ. Για λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Editing messages
el_GR: Επεξεργασία μηνυμάτων

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε το πρότυπο αλληλογραφίας εδώ. Για λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε το πρότυπο φόρμας εδώ. Για λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Editing form template
el_GR: Επεξεργασία Προτύπου Φόρμας

note: translators: screen reader text
en: (left and right arrow)
el_GR: (αριστερό και δεξιό βέλος)

note: translators: 1: ◀ ▶ dashicon, 2: screen reader text for the dashicon
en: %1$s %2$s keys switch panels
el_GR: %1$s %2$s πλήκτρα αλλάζουν πλαίσια

note: translators: screen reader text
en: (configuration error)
el_GR: (σφάλμα διαμόρφωσης)

en: How to resolve?
el_GR: Πώς να επιλύσετε;

en: Your donation will help encourage and support the plugin&#8217;s continued development and better user support.
el_GR: Η δωρεά σας θα βοηθήσει στην ενθάρρυνση και την υποστήριξη της συνεχούς ανάπτυξης του πρόσθετου και της καλύτερης υποστήριξης του χρήστη.

en: making a donation
el_GR: κάνοντας μια δωρεά

note: translators: %s: link labeled 'making a donation'
en: If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider %s.
el_GR: Εάν σας αρέσει να χρησιμοποιείτε το Contact Form 7 και το θεωρείτε χρήσιμο, παρακαλούμε να εξετάσετε το %s.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you.
el_GR: Είναι δύσκολο να συνεχίσουμε την ανάπτυξη και την υποστήριξη αυτού του πρόσθετου χωρίς τις συνεισφορές από χρήστες όπως εσείς.

en: This contact form is available only for logged in users.
el_GR: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας είναι διαθέσιμη μόνο για χρήστες που έχουν συνδεθεί.

en: Deprecated settings are used.
el_GR: Χρησιμοποιούνται παρωχημένες ρυθμίσεις.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
el_GR: Για την χρήση του CAPTCHA, πρέπει να εγκατασταθεί το plugin %s.

en: There was an error deleting the contact form.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη διαγραφή της φόρμας επικοινωνίας.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση στην φόρμα επικοινωνίας που ζητήσατε.

en: The requested contact form was not found.
el_GR: Η ζητούμενη φόρμα επικοινωνίας δεν βρέθηκε.

en: You are not allowed to create a contact form.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να δημιουργήσετε μια φόρμα επικοινωνίας.

en: Cannot create existing contact form.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας υφιστάμενης φόρμας επικοινωνίας.

en: You are not allowed to access contact forms.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση στις φόρμες επικοινωνίας.

en: Attachment file does not exist at %path%.
el_GR: To συνημμένο αρχείο δεν υπάρχει στο%path%.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
el_GR: Μη έγκυρη σύνταξη γραμματοκιβωτίου χρησιμοποιείται στο πεδίο %name%.

note: translators: %names%: a list of form control names
en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
el_GR: Μη διαθέσιμα ονόματα (%names%) χρησιμοποιούνται για τα χειριστήρια φόρμας.

en: There are invalid mail header fields.
el_GR: Υπάρχουν μη έγκυρα πεδία κεφαλίδας ταχυδρομείου.

en: HTML tags are used in a message.
el_GR: Ετικέτες HTML χρησιμοποιούνται σε ένα μήνυμα.

en: Sender email address does not belong to the site domain.
el_GR: Η διεύθυνση email του αποστολέα δεν ανήκει στο domain του site.

en: Invalid mailbox syntax is used.
el_GR: Χρησιμοποιείται μη έγκυρη σύνταξη γραμματοκιβώτιο.

en: There is a possible empty field.
el_GR: Υπάρχει ένα πιθανόν κενό πεδίο.

note: translators: %s: number of errors detected
en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
el_GR[0]: %s ανιχνεύθηκε σφάλμα διαμόρφωσης
el_GR[1]: %s ανιχνεύθηκαν σφάλματα διαμόρφωσης

en: There was an error saving the contact form.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση της φόρμας επικοινωνίας.

en: %d configuration errors detected in this tab panel
el_GR: Εντοπίστηκαν %d σφάλματα ρύθμισης παραμέτρων σε αυτή την καρτέλα πίνακα

en: 1 configuration error detected in this tab panel
el_GR: Εντοπίστηκε 1 σφάλμα ρύθμισης παραμέτρου σε αυτή την καρτέλα πίνακα

en: %d configuration errors detected
el_GR: Εντοπίστηκαν %d σφάλματα ρύθμισης παραμέτρων

en: 1 configuration error detected
el_GR: Εντοπίστηκε 1 σφάλμα ρύθμισης παραμέτρων

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number, 3: alternative hook name
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
el_GR: Το hook %1$s είναι <strong>καταργημένο</strong> από την έκδοση %2$s Contact Form 7! Χρησιμοποιήστε  %3$s αντ 'αυτού.

note: translators: %s: link labeled 'Flamingo'
en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
el_GR: Εγκαταστήστε ένα πρόσθετο αποθήκευσης μηνυμάτων πριν συμβεί αυτό σε εσάς. Το %s αποθηκεύει όλα τα μηνύματα των φορμών επικοινωνίας στη βάση δεδομένων. Το Flamingo είναι ένα δωρεάν πρόσθετο του WordPress που δημιουργήθηκε από τον ίδιο εκδότη, ο οποίος δημιούργησε το Contact Form 7.

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
el_GR: Το Contact Form 7 δεν αποθηκεύει τα μηνύματα κάπου. Συνεπώς, μπορεί να χάσετε πολύτιμα μηνύματα για πάντα αν ο διακομιστής αλληλογραφίας σας έχει κάποιο πρόβλημα ή κάνετε κάποιο λάθος στην παραμετροποίηση της αλληλογραφίας.

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
el_GR: Πριν προβείτε σε αποστολή παρακαλώ διαχωρίστε το μήνυμα&#8230;

en: https://contactform7.com/comment-blacklist/
el_GR: http://contactform7.com/comment-blacklist/

note: translators: links labeled 1: 'Akismet', 2: 'reCAPTCHA', 3: 'disallowed list'
en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
el_GR: Η Contact Form 7 υποστηρίζει το φιλτράρισμα ανεπιθύμητων μηνυμάτων με %1$s. Το ευφυές %2$s μπλοκάρει τους ενοχλητικούς φακέλους. Επιπλέον, χρησιμοποιώντας το %3$s, μπορείτε να αποκλείσετε τα μηνύματα που περιέχουν συγκεκριμένες λέξεις-κλειδιά ή αυτές που αποστέλλονται από καθορισμένες διευθύνσεις IP.

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
el_GR: Οι spammers στοχεύουν τα πάντα; οι φόρμες επικοινωνίας σας δεν είναι εξαίρεση. Πριν από μια τέτοια επίθεση, προστατεύστε τις φόρμες επικοινωνίας σας με το ισχυρό χαρακτηριστικό κατά του spam που παρέχει το Contact Form 7.

en: Getting spammed? You have protection.
el_GR: Λάβατε ανεπιθύμητη αλληλογραφία; Έχετε προστασία.

en: Multiple form controls are in a single label element.
el_GR: Πολλαπλοί έλεγχοι φόρμας τοποθετούνται μέσα σε μία ετικέτα στοιχείου.

en: FAQ about Configuration Validator
el_GR: Συχνές ερωτήσεις για τον Επαληθευτή Ρυθμίσεων.

en: The answer to the quiz is incorrect.
el_GR: Η απάντηση στο κουϊζ είναι λάθος.

en: There was an error uploading the file.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση του αρχείου.

en: You are not allowed to upload files of this type.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η μεταφόρτωση τέτοιου τύπου αρχείου.

en: There was an unknown error uploading the file.
el_GR: Υπήρξε άγνωστο σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση του αρχείου.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
el_GR: Πρέπει να αποδεχτείτε τους όρους χρήσης πριν στείλετε το μήνυμα.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
el_GR: Ένα ή περισσότερα πεδία έχουν σφάλματα. Ελέγξτε και ξαναδοκιμάστε.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά την αποστολή. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Thank you for your message. It has been sent.
el_GR: Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας. Στάλθηκε με επιτυχία.

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
el_GR: Εσφαλμένη ρύθμιση οδηγεί σε αποτυχία διανομής της αλληλογραφίας ή άλλα προβλήματα. Επικυρώστε τις φόρμες επικοινωνίας σας τώρα.

en: Validate Contact Form 7 Configuration
el_GR: Επικύρωση ρυθμίσεων Contact Form 7

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
el_GR: Η επικύρωση των ρυθμίσεων ολοκληρώθηκε. Δεν βρέθηκαν μη έγκυρες φόρμες επικοινωνίας.

note: translators: %s: number of contact forms
en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
el_GR[0]: Η επικύρωση της διαμόρφωσης ολοκληρώθηκε. Βρέθηκε %s μη έγκυρη φόρμα επικοινωνίας.
el_GR[1]: Η επικύρωση της διαμόρφωσης ολοκληρώθηκε. Βρέθηκαν %s μη έγκυρες φόρμες επικοινωνίας.

en: Validate Configuration
el_GR: Επαλήθευση ρυθμίσεων

note: translators: %s: number of contact forms
en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
el_GR[0]: Επικυρώστε %s φόρμα επικοινωνίας τώρα
el_GR[1]: Επικυρώστε %s φόρμες επικοινωνίας τώρα

en: You are not allowed to validate configuration.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να επικυρώσετε την διαμόρφωση.

en: Secret Key
el_GR: Μυστικό κλειδί

en: Site Key
el_GR: Κλειδί ιστότοπου

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν!

en: Invalid key values.
el_GR: Λανθασμένες τιμές κλειδιού.

note: Description of the plugin
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
el_GR: Ακόμη ένα πρόσθετο για φόρμες επικοινωνίας. Απλό αλλά ευέλικτο.

note: translators: title of your first contact form. %d: number fixed to '1'
en: Contact form %d
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας %d

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισαγωγής κειμένου πολλαπλών γραμμών. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: text area
el_GR: περιοχή κειμένου

en: This field requires author's URL
el_GR: Αυτό το πεδίο απαιτεί το URL του συντάκτη

en: This field requires author's email address
el_GR: Αυτό το πεδίο απαιτεί τη διεύθυνση email του συντάκτη

en: This field requires author's name
el_GR: Αυτό το πεδίο απαιτεί το όνομα του συντάκτη

en: Text fields
el_GR: Πεδία Κειμένου

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισαγωγής αριθμού τηλεφώνου μιας γραμμής. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισαγωγής URL μιας γραμμής. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισαγωγής διεύθυνσης email μιας γραμμής. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργία ετικέτας φόρμας για πεδίο υποβολής απλού κειμένου. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε %s.

en: tel
el_GR: Τηλέφωνο

en: text
el_GR: κείμενο

en: Telephone number that the sender entered is invalid
el_GR: Ο τηλεφωνικός αριθμός που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρος

en: URL that the sender entered is invalid
el_GR: Το URL που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρο

en: Email address that the sender entered is invalid
el_GR: Η διεύθυνση email που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρη.

en: Label
el_GR: Eπιγραφή

en: Submit button
el_GR: Κουμπί Υποβολής

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργία ετικέτας φόρμας για ένα κουμπί υποβολής. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: submit
el_GR: υποβολή

en: Insert a blank item as the first option
el_GR: Εισάγετε ένα κενό αντικείμενο ως πρώτη επιλογή

en: Allow multiple selections
el_GR: Επιτρέψτε πολλαπλές επιλογές.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα αναπτυσσόμενο μενού. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: drop-down menu
el_GR: πτυσσόμενο μενού

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
el_GR: Ένα σωλήνας-διαχωρηστής ερώτηση-απάντηση ζεύγος (π.χ. Η πρωτεύουσα της Βραζιλίας?|Ρίο) για κάθε γραμμή.

en: Questions and answers
el_GR: Ερωτήσεις και απαντήσεις

en: Quiz
el_GR: Κουΐζ

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα ζευγάρι ερωτήσεων-απαντήσεων. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
el_GR: Ο αποστολέας δεν εισάγει την σωστή απάντηση στο κουΐζ.

en: Number fields
el_GR: Πεδία αριθμών

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργία ετικέτας φόρμας για ένα πεδίο υποβολής αριθμητικής τιμής. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: number
el_GR: νούμερο

en: Number is larger than maximum limit
el_GR: Ο αριθμός είνιαι μεγαλύτερος από το μέγιστο όριο

en: Number is smaller than minimum limit
el_GR: Ο αριθμός είναι μικρότερος από το ελάχιστο όριο

en: Number format that the sender entered is invalid
el_GR: Η μορφή αριθμού που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρος

note: translators: %s: the path of the temporary folder
en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
el_GR: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία μεταφόρτωσης του αρχείου, αλλά ο προσωρινός φάκελος για τα αρχεία (%s) δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος. Μπορείτε να δημιουργήσετε το φάκελο ή να αλλάξετε την άδειά του χειροκίνητα.

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
el_GR: Για να συνδέσετε το αρχείο που θέλετε να ανεβασετε μέσο του πεδίου mail, χρειάζετε να εισάγεται αντίστοιχα mail-tag(%s) μέσα στο πεδίο του αρχείου σύνδεσης στην καρτέλα του mail.

en: Acceptable file types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: File size limit (bytes)
el_GR: Όριο μεγέθους αρχείου (bytes)

en: File uploading and attachment
el_GR: Μεταφόρτωση Αρχείου και συνημμένου

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο μεταφόρτωσης αρχείου. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: file
el_GR: αρχείο

en: Uploading a file fails for PHP error
el_GR: Η μεταφόρτωση αρχείου απέτυχε με σφάλμα PHP

en: Uploaded file is too large
el_GR: Το αρχείο που μεταφορτώθηκε είναι πολύ μεγάλο.

en: Uploaded file is not allowed for file type
el_GR: Ο τύπος αρχείου που μεταφορτώθηκε δεν είναι επιτρεπτός.

en: Uploading a file fails for any reason
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης αρχείου για οποιονδήποτε λόγο.

en: Max
el_GR: Μέγιστο

en: Min
el_GR: Ελάχιστο

en: Range
el_GR: Διακύμανση

en: Use this text as the placeholder of the field
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το κείμενο σαν placeholder του πεδίου.

en: Default value
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Date field
el_GR: Πεδίο ημερομηνίας

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισόδου ημερομηνίας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: date
el_GR: ημερομηνία

en: Date is later than maximum limit
el_GR: Η ημερομηνία είναι μεταγενέστερη από το μέγιστο όριο

en: Date is earlier than minimum limit
el_GR: Η ημερομηνία αυτή είναι προγενέστερη από το ελάχιστο όριο

en: Date format that the sender entered is invalid
el_GR: Η μορφή ημερομηνίας που εισήγαγε ο αποστολέας είναι άκυρη

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε την τιμή εισαγωγής μέσω αυτού του πεδίου σε ένα πεδίο αλληλογραφίας, θα πρέπει να εισαγάγετε την αντίστοιχη ετικέτα αλληλογραφίας (%s) στο πεδίο στην καρτέλα Αλληλογραφία.

en: Make checkboxes exclusive
el_GR: Κάνε τα checkboxes αποκλειστικά

en: Wrap each item with label element
el_GR: Τυλίξτε κάθε αντικείμενο με ένα στοιχείο ετικέτας.

en: Put a label first, a checkbox last
el_GR: Προσθέστε πρώτα ετικέτα, και αργότερα Checkbox

en: One option per line.
el_GR: Μία επιλογή ανά γραμμή.

en: Required field
el_GR: Υποχρεωτικό πεδίο

en: Field type
el_GR: Τύπος πεδίου

en: Checkboxes, radio buttons and menus
el_GR: Πλαίσια Ελέγχου, Κουμπιά Επιλογής και Μενού

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για ένα πεδίο εισόδου ημερομηνίας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε μια ετικέτα φόρμας για μια ομάδα checkboxes. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: radio buttons
el_GR: κουμπιά επιλογής

en: checkboxes
el_GR: πλαίσια ελέγχου

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
el_GR: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία CAPTCHA, αλλά οι απαραίτητες βιβλιοθήκες (GD και FreeType) δεν είναι διαθέσιμες στο διακομιστή σας.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
el_GR: Αυτή η φόρμα επικοινωνίας περιέχει πεδία CAPTCHA, αλλά ο προσωρινός φάκελος για τα αρχεία (% s) δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος. Μπορείτε να δημιουργήσετε το φάκελο ή να αλλάξετε την άδειά του χειροκίνητα.

en: Input field settings
el_GR: Ρυθμίσεις πεδίου εισαγωγής

en: Image settings
el_GR: Ρυθμίσεις εικόνας

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε ετικέτες φόρμας για μια εικόνα CAPTCHA και το αντίστοιχο πεδίο εισαγωγής απόκρισης. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε CAPTCHA, πρέπει να εγκαταστήσετε και να ενεργοποιήσετε %s πρόσθετο πρώτα.

en: Your entered code is incorrect.
el_GR: Ο κωδικός που εισάγατε δεν είναι σωστός.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
el_GR: Ο κώδικας που εισήγαγε ο αποστολέας δεν ταιριάζει με το CAPTCHA.

en: Insert Tag
el_GR: Προσθήκη Ετικέτας

en: Class attribute
el_GR: Ιδιότητα κλάσης

en: Id attribute
el_GR: Ιδιότητα Id

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Acceptance checkbox
el_GR: Πλαίσιο ελέγχου αποδοχής

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
el_GR: Δημιουργήστε ένα ετικέτα φόρμας για ένα αποδεκτό checkbox. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: acceptance
el_GR: Αποδοχή

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
el_GR: Η ιδιότητα <code>%1$s</code> ενός αντικειμένου <code>WPCF7_ContactForm</code> <strong>δεν είναι πλέον προσβάσιμη</strong>. Χρησιμοποιήστε τη μέθοδο <code>%2$s</code> αντ' αυτού.

en: Untitled
el_GR: Χωρίς τίτλο

en: Contact Form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
el_GR: Ένα πεδίο που έχει εισαχθεί είναι μικρότερο απο το επιτρεπτό όριο.

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
el_GR: Ένα πεδίο που έχει εισαχθεί είναι μεγαλύτερο απο το επιτρεπτό όριο.

en: There is a field that the sender must fill in
el_GR: Υπάρχει πεδίο που ο αποστολέας πρέπει να συμπληρώσει

en: There are terms that the sender must accept
el_GR: Υπάρχουν όροι που ο αποστολέας πρέπει να αποδεχθεί

en: Submission was referred to as spam
el_GR: Η υποβολή αναφέρθηκε ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Validation errors occurred
el_GR: Συνέβησαν σφάλματα εγκυρότητας

en: Sender's message failed to send
el_GR: Το μήνυμα του αποστολέα απέτυχε να σταλεί

en: Sender's message was sent successfully
el_GR: Το μήνυμα του αποστολέα στάλθηκε επιτυχώς

en: Message Body:
el_GR: Σώμα μηνύματος:

note: translators: %s: [your-subject]
en: Subject: %s
el_GR: Θέμα: %s

note: translators: %s: [your-name] [your-email]
en: From: %s
el_GR: Από: %s

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Your message
el_GR: Το μήνυμά σας

en: Your email
el_GR: Το email σας

en: Your name
el_GR: Το όνομά σας

note: translators: %s: title of form-tag like 'email' or 'checkboxes'
en: Form-tag Generator: %s
el_GR: Γεννήτρια ετικετών φόρμας: %s

en: For more information:
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες :

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
el_GR: Οποιαδήποτε πληροφορία παρέχετε δεν θα μοιραστεί με τους παρόχους της υπηρεσίας χωρίς την δική σας εξουσιοδότηση.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
el_GR: Ίσως χρειαστεί να εγγραφείτε πρώτα για έναν λογαριασμό για την υπηρεσία που σχεδιάζετε να χρησιμοποιήσετε. Όταν το κάνετε αυτό, θα χρειαστεί να εξουσιοδοτήσετε το Contact Form 7 για να αποκτήσετε πρόσβαση στον λογαριασμό σας.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
el_GR: Σε αυτή την οθόνη, μπορείτε να διαχειριστείτε υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες μέσω του Contact Form 7. Χρησιμοποιώντας API θα σας επιτραπεί να συνεργαστείτε με όποια υπηρεσία είναι διαθέσιμη.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
el_GR: Υπάρχουν επίσης ειδικές ετικέτες αλληλογραφίας που έχουν συγκεκριμένα ονόματα, αλλά δεν έχουν αντίστοιχες ετικέτες φόρμας. Χρησιμοποιούνται για να αντιπροσωπεύουν μετα-πληροφορίες των υποβολών της φόρμας όπως η διεύθυνση IP του υποβάλλοντα ή η διεύθυνση URL της σελίδας.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
el_GR: Μια ετικέτα αλληλογραφίας είναι επίσης ένας σύντομος κώδικας που περικλείεται σε αγκύλες που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σε κάθε πεδίο Αλληλογραφία και Αλληλογραφία (2). Μια ετικέτα αλληλογραφίας αντιπροσωπεύει μια τιμή εισόδου χρήστη μέσω ενός πεδίου εισαγωγής μιας αντίστοιχης ετικέτας φόρμας.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
el_GR: Ενώ οι ετικέτες φόρμας έχουν μια σχετικά σύνθετη σύνταξη, δεν χρειάζεται να γνωρίζετε τη σύνταξη για να προσθέσετε ετικέτες φόρμας επειδή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την απλή γεννήτρια ετικετών (<strong>Δημιουργία ετικέτας</strong> σε αυτήν την οθόνη).

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
el_GR: Μια ετικέτα φόρμας είναι ένας σύντομος κώδικας που περικλείεται σε αγκύλες που χρησιμοποιούνται σε ένα περιεχόμενο φόρμας. Μια ετικέτα φόρμας αντιπροσωπεύει γενικά ένα πεδίο εισαγωγής και τα στοιχεία της μπορούν να χωριστούν σε τέσσερα μέρη: τύπος, όνομα, επιλογές και τιμές. Η Contact Form 7 υποστηρίζει διάφορους τύπους ετικετών φόρμας, όπως πεδία κειμένων, πεδία αριθμών, πεδία ημερομηνίας, πλαίσια ελέγχου, κουμπιά επιλογής, μενού, πεδία φόρτωσης αρχείων, εικόνες CAPTCHA και πεδία κουίζ.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
el_GR: <strong>Οι Πρόσθετες Ρυθμίσεις</strong> παρέχουν ένα χώρο που μπορείτει να παραμετροποιήσετε την συμπεριφορά της φόρμας επικοινωνίας με προσθήκη αποσπασμάτων κώδικα.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
el_GR: Στα <strong>Μηνύματα</strong>, μπορείτε να επεξεργαστείτε διάφορα είδη μηνυμάτων που χρησιμοποιούνται σε αυτή τη φόρμα επικοινωνίας. Είναι σχετικά μικρά μηνύματα, όπως το μήνυμα λάθους που βλέπετε όταν δεν έχετε συμπληρώσει ένα υποχρεωτικό πεδίο.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
el_GR: Το <strong>Αλληλογραφία (2)</strong> είναι ένα πρόσθετο πρότυπο αλληλογραφίας που λειτουργεί παρόμοια με το Αλληλογραφία. Το Αλληλογραφία (2) διαφέρει από το γεγονός ότι αποστέλλεται μόνο όταν έχει αποσταλεί με επιτυχία η αλληλογραφία.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
el_GR: Το <strong>Αλληλογραφία</strong> διαχειρίζεται ένα πρότυπο αλληλογραφίας (κεφαλίδες και σώμα μηνυμάτων) που θα αποστέλλει αυτή η φόρμα επικοινωνίας όταν οι χρήστες την υποβάλλουν. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εδώ τις ετικέτες αλληλογραφίας του Contact Form 7.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
el_GR: Η <strong>Φόρμα</strong> είναι ένα περιεχόμενο της φόρμας HTML. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυθαίρετα HTML, το οποίο επιτρέπεται μέσα σε ένα στοιχείο φόρμας. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε τις ετικέτες φόρμας του Contact Form 7 εδώ.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
el_GR: <strong>Τίτλος</strong> είναι ο τίτλος της φόρμας επικοινωνίας. Αυτός ο τίτλος χρησιμοποιείται για την επισήμανση της φόρμας επικοινωνίας και μπορεί να επεξεργαστεί.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
el_GR: Σε αυτή την οθόνη, μπορείτε να επεξεργαστεί την φόρμα επικοινωνίας. Η φόρμα επικοινωνίαε αποτελείται απ' τα ακόλουθα μέρη:

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
el_GR: <strong>Αντιγραφή</strong> - Αντιγράφει αυτή την φόρμα επικοινωνίας. Μια αντεγραμμένη φόρμα κληρονομεί όλο το περιεχόμενο απο την αρχική αλλά έχει διαφορετικό ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
el_GR: <strong>Επεξεργασία</strong> - Πλοήγηση στην οθόνη επεξεργασίας για αυτή την φόρμα επικοινωνίας. Μπορείτε να μεταβείτε σε αυτή την οθόνη και με κλικ πάνω στον τίτλο της φόρμα επικοινωνίας.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
el_GR: Κατά το πέρασμα του κέρσορα πάνω από μια σειρά στη λίστα των φορμών επικοινωνίας θα εμφανιστούν σύνδεσμοι οι οποίοι σας επιτρέπουν να διαχειριστείτε τη φόρμα επικοινωνίας σας. Μπορείτε να εκτελέσετε τις ακόλουθες ενέργειες:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
el_GR: Σε αυτή την οθόνη μπορείτε να διαχειριστείτε φόρμες που παρέχονται από το Contact Form 7. Μπορείτε να διαχειριστείτε απεριόριστο αριθμό φορμών επικοινωνίας. Κάθε φόρμα επικοινωνίας έχει μοναδικό ID και συντόμευση κώδικα (shortcode) Contact Form 7 ([contact-form-7 ...]). Για να εισάγετε μια φόρμα επικοινωνίας σε μία δημοσίευση ή μια μικροεφαρμογή κειμένου, εισάγετε τη συντόμευση κώδικα μέσα στο στόχο.

en: Mail-tags
el_GR: Ετικέτες-Αλληλογραφίας

en: Form-tags
el_GR: Ετικέτες-Φόρμας

en: Available Actions
el_GR: Διαθέσιμες ενέργειες

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε κομμάτια κώδικα για παραμετροποίηση εδώ. Για λεπτομέρειες,δείτε %s.

en: File attachments
el_GR: Συνημμένα αρχεία

en: Use HTML content type
el_GR: Αποστολή σε μορφή HTML

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
el_GR: Εξαίρεση γραμμών με κενές ετικέτες ταχυδρομείου από την εμφάνιση

en: Message body
el_GR: Σώμα μηνύματος

en: Additional headers
el_GR: Επιπλέον κεφαλίδες

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: From
el_GR: Από

en: To
el_GR: Προς

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
el_GR: Στα ακόλουθα πεδία, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ακόλουθα mail-tag:

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
el_GR: Αλληλογραφία (2) είναι ένα επιπλέον πρότυπο αλληγραφίας συχνά χρησιμοποιείται ως αυτόματος απαντητής.

en: Use Mail (2)
el_GR: Χρησιμοποιήσε Αλληλογραφία(2)

en: Mail (2)
el_GR: Αλληλογραφία (2)

note: translators: date format, see https://www.php.net/date
en: Y/m/d
el_GR: d/m/Y

note: translators: %s: title of contact form
en: Edit &#8220;%s&#8221;
el_GR: Επεξεργασία &#8220;%s&#8221;

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Shortcode
el_GR: Σύντομος κώδικας

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Additional Settings
el_GR: Επιπρόσθετες ρυθμίσεις

note: translators: %d: number of additional settings
en: Additional Settings (%d)
el_GR: Επιπρόσθετες Ρυθμίσεις (%d)

en: Messages
el_GR: Μηνύματα

en: Mail
el_GR: Αλληλογραφία

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: FAQ
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: Docs
el_GR: Τεκμηρίωση

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
el_GR: Είστε έτοιμος να διαγράψετε αυτή τη φόρμα επικοινωνίας.
    'Ακύρωση' για να σταματήσετε, 'ΟΚ' για διαγραφή.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Duplicate
el_GR: Δημιουργία διπλότυπου

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: You can also use this old-style shortcode:
el_GR: Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε συντόμευση κώδικα (shortcode) παλαιού τύπου :

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
el_GR: Αντιγράψτε την συντόμευση κώδικα (shortcode) και επικολλήστε την στο άρθρο, την σελίδα ή την μικροεφαρμογή κειμένου σας:

en: Enter title here
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο εδώ.

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: You are not allowed to edit this contact form.
el_GR: Δεν επιτρέπεται να επεξεργαστείτε αυτή τη φόρμα επικοινωνίας.

en: Spam filtering with Akismet
el_GR: Φιλτράρισμα ανεπιθύμητης αλληλογραφίας με Akismet

en: Setting up mail
el_GR: Ρύθμιση Αλληλογραφίας

en: Contact Form 7 needs your support.
el_GR: Το Contact Form 7 χρειάζεται την υποστήριξη σου.

en: Dismiss
el_GR: Απόκρυψη

note: translators: 1: version of Contact Form 7, 2: version of WordPress, 3: URL
en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
el_GR: <strong>Το Contact Form 7 %1$s απαιτεί έκδοση του WordPress %2$s ή μεγαλύτερη.</strong> Παρακαλούμε <a href="%3$s">αναβαθμίστε το WordPress</a> πρώτα.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Contact form deleted.
el_GR: Η φόρμα επικοινωνίας διαγράφηκε.

en: Contact form saved.
el_GR: Η φόρμα επικοινωνίας αποθηκεύτηκε.

en: Contact form created.
el_GR: Η φόρμα επικοινωνίας δημιουργήθηκε.

en: Search Contact Forms
el_GR: Αναζήτηση φορμών επικοινωνίας

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για &#8220;%s&#8221;

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el_GR: Οι αλλαγές που κάνατε θα χαθούν αν φύγετε από αυτή τη σελίδα.

en: Error in deleting.
el_GR: Σφάλμα κατά την διαγραφή.

en: You are not allowed to delete this item.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να διαγράψετε αυτό το στοιχείο.

en: You are not allowed to edit this item.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα να επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο.

en: Integration
el_GR: Ενσωμάτωση

en: Add New
el_GR: Προσθήκη νέας

en: Add New Contact Form
el_GR: Προσθήκη νέας φόρμας επικοινωνίας

en: Contact Forms
el_GR: Φόρμες επικοινωνίας

en: Edit Contact Form
el_GR: Επεξεργασία φόρμας επικοινωνίας

en: Contact
el_GR: Επικοινωνία
