Plugins - Duplicate Post - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (340 entries)

en: # of words
el_GR: # από λέξεις

en: %b_start%Please%b_end% copy below logs %a_start%into the forum%a_end% so that we can make the plugin even better (for free)!
el_GR: %b_start%Παρακαλώ%b_end% αντιγράψτε τα παρακάτω αρχεία καταγραφής %a_start%στο φόρουμ%a_end% έτσι ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε το πρόσθετο ακόμα καλύτερο (δωρεάν)!

en: (Name of original)
el_GR: (Όνομα του πρωτότυπου)

en: (show more options)
el_GR: (εμφάνιση περισσότερων επιλογών)

en: + Add / manage / import / export settings
el_GR: + Προσθέστε / διαχειριστείτε / εισάγετε / εξάγετε ρυθμίσεις

en: ...and after your copy frenzy, you may need to…
el_GR: ...και αφού έχετε ολοκληρώσει τη δημιουργία αντίγραφων, ίσως να χρειαστεί να πάτε στην...

en: ...need others? <a href="mailto:hi@copy-delete-posts.com" target="_blank">Suggest them!</a>
el_GR: ...Χρειάζεστε κάτι άλλο; <a href="mailto:hi@copy-delete-posts.com" target="_blank"> Προτείνετε το!</a>

en: <b class="cdp-ff-b4">Other</b> options
el_GR: <b class="cdp-ff-b4"> Άλλες </b> επιλογές

en: <b>Filter results (optional)</b>: Only list them, if they<span id="cdpp-switch-mf"> […]</span>
el_GR: <b>Αποτελέσματα φιλτραρίσματος (προαιρετικό)</b>: Απαρίθμησετα μόνο αν <span id="cdpp-switch-mf">[...]</span>

en: <b>If <u class="cdp-f-w-bold">un</u>checked</b> copies will...
el_GR: <b> Αν <u class="cdp-f-w-bold"> από</u>επιλεχθεί</b>, τα αντίγραφα θα...

en: <b>If checked</b> copies will...
el_GR: <b> Αν επιλεχθεί </b> τα αντίγραφα θα...

en: <b>Questions?</b> We're happy to help in the <a href="https://wordpress.org/support/plugin/copy-delete-posts/#new-topic-0" target="_blank" style="text-decoration: none;">Support Forum</a>.
el_GR: <b> Απορίες; </b> Είμαστε χαρούμε να βοηθήσουμε στο <a href="https://wordpress.org/support/plugin/copy-delete-posts/#new-topic-0" target="_blank" style="text-decoration:none;"> φόρουμ υποστήριξης </a>.

en: <b>including</b> empty
el_GR: <b> περιλαμβάνει </b> κενό

en: <span id="cdp-menu">Copy & Delete Posts</span>
el_GR: <span id="cdp-menu"> Copy & Delete Posts </span>

en: <u class="cdp-d-select-all cdp-f-w-light">Select all</u> (also from other pages)
el_GR: <u class="cdp-d-select-all cdp-f-w-light"> Επιλογή όλων </u> (ακόμα και από άλλες σελίδες)

en: ALWAYS change the type when copied (posts will become pages, pages will become posts)
el_GR: Πάντα να αλλάζει ο τύπος όταν γίνεται αντιγραφή (οι δημοσιεύσεις θα γίνονται σελίδες και οι σελίδες θα γίνονται δημοσιεύσεις)

en: Add new
el_GR: Προσθέστε νέες

en: Additional features
el_GR: Πρόσθετα χαρακτηριστικά

en: Adds an <b class="cdp-f-w-semi-bold">incremental counter</b> (starting with “2”)
el_GR: Προσθέτει έναν <b class="cdp-f-w-semi-bold"> συνεχώς αυξανόμενο μετρητή </b> (ξεκινάει από το "2")

en: Adds the <b class="cdp-f-w-semi-bold">current date</b> in
el_GR: Προσθέτει την <b class="cdp-f-w-semi-bold"> τρέχουσα ημερομηνία </b> σε

en: Adds the <b class="cdp-f-w-semi-bold">current time</b> in hh:mm:ss format
el_GR: Προσθέτει την <b class="cdp-f-w-semi-bold"> τρέχουσα ώρα </b> σε μορφή hh:mm:ss

en: Adjust URLs in post content for new subsite
el_GR: Προσαρμογή των URL στο περιεχόμενο της ανάρτησης για τον νέο υπο-ιστότοπο

en: Admin bar
el_GR: Μπάρα διαχειριστή

en: All post meta
el_GR: Όλα τα μεταδεδομένα των αναρτήσεων

en: All your settings were saved!
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν!

en: Alright! We will ask you again in 14 days!
el_GR: Εντάξει! Θα σας ρωτήσουμε ξανά σε 14 μέρες!

en: Also count pages/posts of different types as duplicates
el_GR: Επίσης να καταμετρούνται και σελίδες/δημοσιεύσεις διαφορετικού τύπου ως αντίγραφα

en: And: you can also use this feature for any other redirections you may need
                          (not only redirects from deleted posts/pages)!
el_GR: Και: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό για οποιαδήποτε ανακατεύθυνση μπορεί να χρειαστείτε (όχι μόνο για ανακατευθύνσεις από διαγραμμένες δημοσιεύσεις/σελίδες)!

en: Are you REALLY sure?
el_GR: Είστε στ'ΑΛΗΘΕΙΑ σίγουρος;

en: As part of the <span class="cdp-green">premium plugin</span> you can enable redirects, so that the URLs of your deleted posts/pages automatically take visitors to the version which you decided to keep.
el_GR: Ως μέρος του <span class="cdp-green"> premium πρόσθετου </span> μπορείτε να ενεργοποιήσετε ανακατευθύνσεις, έτσι ώστε οι σύνδεσμοι από τις διαγραμμένες δημοσιεύσεις/σελίδες σας αυτόματα θα πηγαίνουν τους επισκέπτες σας στην έκδοση που αποφασίσατε να κρατήσετε.

en: Attachments
el_GR: Συννημένα

en: Author
el_GR: Συγγραφέας

en: Auto Cleaned-up
el_GR: Η εκκαθάριση έγινε αυτόματα

en: Auto Cleaning-up
el_GR: Γίνεται αυτόματη εκκαθάριση

en: Automatic Cleanup
el_GR: Αυτόματη Εκκαθάριση

en: Automatic redirection
el_GR: Αυτόματη ανακατεύθυνση

en: Average time is 8 copies per second.
el_GR: Ο μέσος όρος χρόνου είναι 8 αντίγραφα ανά δευτερόλεπτο.

en: Before you delete anything here (which cannot be undone!) we <b class="cdp-f-w-bold">strongly suggest</b><br />
                    that you create a backup, for example with <a href="https://wordpress.org/plugins/backup-backup/" target="_blank">this plugin</a>
el_GR: Πριν διαγράψετε το οτιδήποτε εδώ (το οποίο είναι μη αναστρέψιμο!), εμείς σας <b class="cdp-f-w-bold"> προτείνουμε </b><br /> να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας, για παράδειγμα με <a href="https://wordpress.org/plugins/backup-backup/" target="_blank">αυτό το πρόσθετο </a>

en: Below are your
el_GR: Παρακάτω θα βρείτε

en: Build your preferred naming logic for the copies:
el_GR: Χτίστε τη λογική ονοματοδοσίας της αρέσκειάς σας για τα αντίγραφα:

en: Bulk actions menu
el_GR: Μενού μαζικών ενεργειών

en: By default, the type of what you copy does not change, i.e. if you copy a post the new version will also be a post, and the same for pages.
el_GR: Από τις προεπιλογές, ο τύπος αυτού που αντιγράφετε δεν αλλάζει, δηλαδή αν αντιγράψετε μια δημοσίευση, θα παραμείνει δημοσίευση στην νέα έκδοσή του, και το ίδιο ισχύει και για τις σελίδες.

en: Cannot connect to the server, premium filters will not be applied.
el_GR: Αδυναμία σύνδεσης στον διακομιστή, τα premium φίλτρα δε θα εφαρμοστούν.

en: Cannot send dismiss request. Are you connected to the internet?
el_GR: Αδυναμία αποστολής αιτήματος απόρριψης. Είστε συνδεδεμένος στο διαδίκτυο;

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Change it to (Name of original)
el_GR: Αλλάξτε το σε (Όνομα του πρωτότυπου)

en: Change it to blank
el_GR: Αλλάξτε το σε κενό

en: Change the type of this copy <span class="cdp-premium-icon cdp-big-icon"></span>
el_GR: Αλλάξτε τον τύπο αυτού του αντίγραφου <span class="cdp-premium-icon cdp-big-icon"></span>

en: Change to blank
el_GR: Αλλαγή σε κενό

en: Check if you need these features (optional):
el_GR: Ελέγξτε αν χρειάζεστε αυτά τα χαρακτηριστικά (προαιρετικά):

en: Children
el_GR: Παιδιά

en: Clean slate
el_GR: Καθαρό μητρώο

en: Clear notifiactions
el_GR: Εκκαθάριση ειδοποιήσεων

en: Clicking on it will spin up a new WordPress instance with the respective plugin installed. Powered by %s.
el_GR: Κάνοντας κλικ επάνω του, θα ξεκινήσετε μια νέα εγκατάσταση WordPress με το αντίστοιχο πρόσθετο εγκατεστημένο. Τροφοδοτείται από το %s.

en: Close section
el_GR: Κλείσιμο ενότητας

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Connect with support (click to load)
el_GR: Συνδεθείτε με την υποστήριξη (πατήστε για να φορτώσει)

en: Content
el_GR: Υλικό

en: Content types which can be copied
el_GR: Τύποι υλικού που μπορούν να αντιγραφούν

en: Copies will be the same type as the original
el_GR: Τα αντίγραφα θα έχουν τον ίδιο τύπο με το πρωτότυπο

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Copy & Delete Post – Error
el_GR: Copy & Delete Post - Σφάλμα

en: Copy & Delete Posts Menu
el_GR: Μενού Copy & Delete Posts

en: Copy and jump to editing
el_GR: Αντιγράψτε και πάτε στην τροποποίηση

en: Copy in progress...
el_GR: Αντιγραφή σε εξέλιξη...

en: Copy it!
el_GR: Αντέγραψε το!

en: Copy logs
el_GR: Αντιγραφή ημερολογίων

en: Copy now!
el_GR: Αντιγραφή τώρα!

en: Copy of
el_GR: Τα αντίγραφα

en: Copy this
el_GR: Αντιγραφή αυτού

en: Copy this post
el_GR: Αντιγραφή αυτής της δημοσίευσης

en: Copy to clipboard failed, your browser does not support this function.
el_GR: Η αντιγραφή στο πρόχειρο απέτυχε, ο φυλλομετρητής σας δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.

en: Copy to clipboard was successfull.
el_GR: Η αντιγραφή στο πρόχειρο ήταν επιτυχής.

en: Copy worked!
el_GR: Η αντιγραφή λειτούργησε!

en: Couldn't recognize that button, please try again.
el_GR: Αδυναμία αναγνώρισης αυτού του κουμπιού, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Count them as duplicates if they are identical with respect to <u class="cdp-f-w-bold">all</u> of the below...
el_GR: Καταμέτρηση τους ως αντίγραφα αν είναι πανομοιότυπα ως προς <u class="cdp-f-w-bold"> όλα </u> τα παρακάτω...

en: Counter
el_GR: Μετρητής

en: CurrentDate
el_GR: Τρέχουσα Ημερομηνία

en: CurrentTime
el_GR: Τρέχουσα Ώρα

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένη

en: Custom posts
el_GR: Προσαρμοσμένες δημοσιεύσεις

en: Custom posts types
el_GR: Τύποι προσαρμοσμένων δημοσιεύσεων

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date created
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Decide on a case-by-case basis (adds new button on copy screen)
el_GR: Αποφασίστε το σε κάθε περίπτωση ξεχωριστά (προσθέτει ένα καινούργιο κουμπί στην οθόνη αντιγραφής)

en: Default
el_GR: Προεπιλογμένες

en: Define your copy settings
el_GR: Ορίστε τις ρυθμίσεις αντιγραφής

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete ALL duplicates, don’t keep any (Be careful!)
el_GR: Διαγραφή ΟΛΩΝ τών αντίγραφων, να μη κρατηθεί κανένα (Προσοχή!)

en: Delete duplicate posts/pages
el_GR: Διαγραφή διπλότυπων δημοσιεύσεων/σελίδων

en: Delete selected pages/posts!
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων σελίδων/δημοσιεύσεων!

en: Deleted Posts
el_GR: Διαγραμμένες Δημοσιεύσεις

en: Deleting Posts
el_GR: Διαγραφή δημοσιεύσεων

en: Deletion process started, you can close this page now and wait till the process ends!
el_GR: Η διαδικασία διαγραφής ξεκίνησε, μπορείτε να κλείσετε αυτή τη σελίδα τώρα και να περιμένετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία!

en: Deletion throttling
el_GR: Περιορισμός διαγραφής

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Display copy option on...
el_GR: Εμφάνιση της επιλογής αντιγραφής στις/στο(ν)...

en: Do you know anything else you want to have copied (e.g. data added by a different plugin)? <br />
                    Please <a href="mailto:hi@copy-delete-posts.com" target="_blank"><span class="cdp-green">tell us about it</span></a>, we always want to further improve this plugin! :)
el_GR: Ξέρετε κάτι άλλο που θα θέλατε να είχατε αντιγράψει (για παράδειγμα δεδομένα που προστέθηκαν από κάποιο διαφορετικό πρόσθετο);<br />
    Παρακαλώ <a href="mailto:hi@copy-delete-posts.com" target="_blank"><span class="cdp-green"> πείτε μας γι'αυτό</span></a>, θέλουμε πάντα να βρίσκουμε τρόπους να βελτιώνουμε αυτό το πρόσθετο! :)

en: Do you want to consider different titles still to be identical if a) the copied posts/pages<br />were created by this plugin and b) they were not modified thereafter?
el_GR: Θέλετε να θεωρηθούνται διαφορετικοί τίτλοι ως πανομοιότυποι αν α) τα αντίγραφα δημοσιεύσεων/σελίδων <br /> δημιουργήθηκαν από αυτό το πρόσθετο και β) δεν τροποποιήθηκαν μετά τη δημιουργία τους;

en: Don't show this intro – never again!
el_GR: Μην μου ξαναδείξετε αυτή την εισαγωγή - ποτέ ξανά!

en: Done:
el_GR: Ολοκληρώθηκε:

en: Drag & drop the automatic elements into the Prefix/Suffix fields to add them.
el_GR: Σύρετε και ρίξτε τα αυτόματα στοιχεία στα πεδία Πρόθεμα/Κατάληξη για να τα προσθέσετε.

en: Edit screen
el_GR: Οθόνη τροποποίησης

en: Edit screens
el_GR: Οθόνες τροποποίησης

en: Elements to copy:
el_GR: Στοιχεία που θα αντιγραφούν:

en: Enable "Try it out" buttons in add new plugin screen.
el_GR: Ενεργοποίηση των κουμπιών "Δοκιμάστε το" στην οθόνη προσθήκης νέου πρόσθετου.

en: Enable this if you want to have your posts/pages getting deleted in batches (instead of all at once).<br />This reduces the risk of timeouts if you have a lot to delete.<br />
el_GR: Ενεργοποιήστε το αυτό αν θέλετε οι δημοσιεύσεις/σελίδες σας να διαγράφονται σε υποομάδες (αντί για όλες μαζί). <br /> Αυτό μειώνει το ρίσκο χρονοδιακοπών σε περίπτωση που έχετε πολλά να διαγράψετε. <br />

en: Enable this if you want to redirect the urls from your deleted posts/pages to the main one you decided to keep.
el_GR: Ενεργοποιήστε το αυτό αν θέλετε να ανακατευθύνετε τις διευθύνσεις από τις διαγραμμένες δημοσιεύσεις/σελίδες σας στην κύρια που αποφασίσατε ότι θα κρατήσετε.

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Example based on current selections:
el_GR: Παράδειγμα βασισμένο στις τρέχουσες επιλογές:

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Excerpt (<span class="cdp-no-empty-text"><b>including</b> empty</span>)
el_GR: Απόσπασμα (<span class="cdp-no-empty-text"><b> περιλαμβάνει </b> κενό </span>)

en: Feat. image
el_GR: Περιέχεται εικόνα

en: Featured image
el_GR: Περιεχόμενη Εικόνα

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Go premium now
el_GR: Πάτε premium τώρα

en: Go to forum
el_GR: Μεταβείτε στο φόρουμ

en: Got it, close intro!
el_GR: Εντάξει, κλείσιμο εισαγωγής!

en: Gutenberg editor
el_GR: Επεξεργαστής Κειμένου Gutenberg

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Hide copy tooltip on hover and only show the button
el_GR: Απόκρυψη του επεξηγηματικού εργαλείου αντιγραφής στο πέρασμα από πάνω και εμφάνιση μόνο του κουμπιού

en: However, if you want it as a <b class="cdp-f-w-bold">default setting option</b>, then please select it below:
el_GR: Όμως, αν το θέλετε όπως στην <b class="cdp-f-w-bold"> προεπιλεγμένη επιλογή ρυθμίσεων </b>, τότε παρακαλώ επιλέξτε την παρακάτω:

en: However, we noticed some optimization potential on your server.
el_GR: Ωστόσο, παρατηρήσαμε κάποια δυνατότητα βελτιστοποίησης στον διακομιστή σας.

en: Huh?
el_GR: Τι;

en: I completed <u>all</u> steps, it’s ok!
el_GR: Ολοκλήρωσα <u> όλα </u> τα βήματα, είναι εντάξει!

en: If checked, you will see a reference to the original post/page (on the copied version).
el_GR: Αν επιλεχτεί, θα δείτε μια αναφορά στην πρωτότυπη δημοσίευση/σελίδα (θα την βρείτε στο αντίγραφο).

en: If it’s necessary the process will dynamically slow down - depending on your server’s resource consumption. For example, if you’re using another plugin which is running a background process and it takes a lot of resources (+50%), our plugin will wait/slow down until the other process is complete.
el_GR: Αν είναι απαραίτητο, η διαδικασία θα πάει πιο αργά, δυναμικά, - εξαρτάται από την κατανάλωση πόρων του διακομιστή σας. Για παράδειγμα, αν χρησιμοποιείτε άλλο πρόσθετο το οποίο τρέχει μια διαδικασία στο υπόβαθρο και καταναλώνει πολλούς πόρους (+50%), τότε το δικό μας πρόσθετο θα περιμένει / θα πάει πιο αργά, μέχρι να ολοκληρωθεί η άλλη διαδικασία.

en: If this feature is activated, you’ll see “Try it out”-buttons on the screen where you can
el_GR: Εάν αυτό το χαρακτηριστικό είναι ενεργοποιημένο, θα δείτε κουμπιά “Δοκιμάστε το” στην οθόνη όπου μπορείτε να

en: If you created multiple copies in one go, you’ll be taken to the first copy.
el_GR: Αν δημιουργήσατε πολλά αντίγραφα με τη μία, θα μεταφερθείτε στο πρώτο αντίγραφο.

en: If you make multiple copies in one go, use the Counter-option as otherwise some copies will have the same name.
el_GR: Αν δημιουργήσετε πολλαπλά αντίγραφα με τη μία, χρησιμοποιείστε την επιλογή του μετρητή αλλιώς κάποια αντίγραφα θα έχουν το ίδιο όνομα.

en: If you want to make a page out of a post, or vice versa, then you can do this on a <b class="cdp-f-w-bold">case by case basis</b> if you select the option “Define it specifically for this case” in the copy-tooltip, and then select this option on the following screen in the tooltip.
el_GR: Αν θέλετε να κάνετε μια δημοσίευση σελίδα, ή και το ανάποδο, τότε μπορείτε να το κάνετε αυτό <b class="cdp-f-w-bold"> ξεχωριστά σε κάθε περίπτωση </b> αν επιλέξετε την επιλογή "Ορισμός συγκεκριμένα για αυτή την περίπτωση" στο επεξηγηματικό εργαλείο αντιγραφής, και μετά επιλέξετε αυτή την επιλογή στην επόμενη οθόνη στο επεξηγηματικό εργαλείο.

en: If you’re making a lot of copies it can take a while
            <br>(up to 5 minutes if you’re on a slow server).
el_GR: Αν δημιουργείτε πολλά αντίγραφα μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο.
    <br> (εώς και 5 λεπτά αν βρίσκεστε σε αργό διακομιστή).

en: If you’re not of the drag & droppy-type, you can also enter shortcodes [Counter], [CurrentDate] and [CurrentTime].
el_GR: Αν δεν σας αρέσει το "Σύρε και Ρίξε", τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και σύντομους κωδικούς όπως [Μετρητή], [Τρέχουσα Ημερομηνία] και [Τρέχουσα Ώρα].

en: If you’re on a multisite you can copy it to other sites with the Premium Plugin. <a href="https://sellcodes.com/CylMIdJD" target="_blank">Order it now!</a>
el_GR: Αν είστε σε ένα πολλαπλό ιστότοπο μπορείτε να το αντιγράψετε σε άλλους ιστότοπους με το Premium πρόσθετο. <a href="https://sellcodes.com/CylMIdJD" target="_blank"> Παραγγείλτε το τώρα! </a>

en: If you’re on a multisite you can copy it to other sites.
el_GR: Αν είστε σε πολλαπλό ιστότοπο μπορείτε να το αντιγράψετε σε άλλους ιστότοπους.

en: In progress:
el_GR: Σε εξέλιξη:

en: Invalid ID argument.
el_GR: Μη έγκυρο όρισμα αναγνωριστικού.

en: It will hide this banner just for now.
el_GR: Αυτό θα κρύψει αυτό το πανό προς το παρόν.

en: Keep the newest duplicate (typically the last copy you made)
el_GR: Διατήρηση του πιο καινούργιου αντίγραφου (τυπικά το τελευταίο αντίγραφο που δημιουργήσατε)

en: Keep the oldest duplicate (typically the original)
el_GR: Διατήρηση του πιο παλιού αντίγραφου (τυπικά το πρωτότυπο)

en: Kill
el_GR: Αναγκαστικός Τερματισμός

en: Leave me where I was
el_GR: Άφησε με εκεί που ήμουν

en: License is already active, let us reload the page!
el_GR: Η άδεια είναι ήδη ενεργοποιημένη, θα ανανεώσουμε τη σελίδα!

en: License is valid, press the button again to activate!
el_GR: Η άδεια είναι έγκυρη, παρακαλώ πατήστε το κουμπί για να ενεργοποιηθεί!

en: Link categories
el_GR: Σύνδεση κατηγοριών

en: Link cats
el_GR: Σύνδεσμος κατηγοριών

en: List of posts/pages
el_GR: Λίστα δημοσιεύσεων/σελίδων

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση...

en: Make sure you created a backup with, e.g. with <a href="https://wordpress.org/plugins/backup-backup/" target="_blank">this plugin</a>.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι δημιουργήσατε ένα αντίγραφο ασφαλείας, για παράδειγμα με <a href="https://wordpress.org/plugins/backup-backup/" target="_blank"> αυτό το πρόσθετο </a>.

en: Making more than 50 copies will take some time. – depending on your server.
el_GR: Η δημιουργία 50 αντίγραφων και πάνω θα πάρει κάποια ώρα. - εξαρτάται από τον διακομιστή σας.

en: Manual Cleanup
el_GR: Χειροκίνητη Εκκαθάριση

en: Manual Cleanup removed
el_GR: Αφαίρεση χειροκίνητου καθαρισμού

en: Menu order
el_GR: Σειρά του μενού

en: Move <b>Copy & Delete Posts</b> <u>menu item</u> under <b>Tools</b> dropdown
el_GR: Μετακίνηση του <b>Αντιγραφή & Διαγραφή Αναρτήσεων</b> <u>στοιχείου μενού</u> κάτω από το <b>Εργαλεία</b>

en: Move post(s) to trash?
el_GR: Μετακίνηση δημοσιεύσεων στο κάδο σκουπιδιών;

en: Nav Menus
el_GR: Μενού Πλοήγησης

en: Navigation Menus
el_GR: Μενού Πλοήγησης

en: Navigation after copying
el_GR: Πλοήγηση μετά την δημιουργία αντίγραφου

en: No
el_GR: Όχι

en: No items to show, try with other filters!
el_GR: Κανένα αντικείμενο για εμφάνιση, δοκιμάστε με άλλα φίλτρα!

en: No posts/pages meeting the current filter conditions.
el_GR: Καμία δημοσίευση/σελίδα δεν πληρεί τις τρέχοντες συνθήκες φίλτρων.

en: No, I don't want to help you to improve the plugin.
el_GR: Όχι, δεν θέλω να βοηθήσω στη βελτίωση του προσθέτου.

en: Nothing to do here, please select at least one post to delete.
el_GR: Δεν έχει τίποτα να γίνει εδώ, παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μία δημοσίευση για διαγραφή.

en: Ok, done!
el_GR: Εντάξει, έγινε!

en: Only count pages/posts of the same type as duplicates
el_GR: Να καταμετρούνται μόνο σελίδες/δημοσιεύσεις ίδιου τύπου ως αντίγραφα

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Pages vs. Posts converter
el_GR: Τροποποιητής σελίδων vs. δημοσιεύσεων

en: Password
el_GR: Κωδικό πρόσβασης

en: Please check that you completed all steps, before this task!
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε ότι ολοκληρώσατε όλα τα βήματα, πριν ξεκινήσετε την διεργασία!

en: Please enter license key, currently it is empty.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε το κλειδί της άδειας, αυτή τη στιγμή είναι κενό.

en: Please select at least one row to copy and try again.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μια γραμμή για να αντιγράψετε και δοκιμάστε ξανά.

en: Please select at least one row to copy.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μια γραμμή για να αντιγράψετε.

en: Please select basic settings for this copy.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τις βασικές ρυθμίσεις για αυτό το αντίγραφο.

en: Please wait, copying in progress...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε, η αντιγραφή είναι σε εξέλιξη...

en: Please, check for: which duplicates you are looking for
el_GR: Παρακαλώ, ελέγξτε: ποιά αντίγραφα ψάχνετε

en: Plugin has been installed successfully, feel free to check those awesome features!
el_GR: Το πρόσθετο εγκαταστάθηκε με επιτυχία, παρακαλώ ελέγξτε τα φοβερά του χαρακτηριστικά!

en: Plugin options:
el_GR: Επιλογές πρόσθετου:

en: Posts
el_GR: Δημοσιεύσεις

en: Posts/pages lists
el_GR: Λίστες δημοσιεύσεων/σελιδών

en: Prefix
el_GR: Πρόθεμα

en: Redirection
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Scan for duplicates in...
el_GR: Ανίχνευση για αντίγραφα σε...

en: Scan for duplicates now!<br /><small class="cdp-sm-d cdp-f-s-17 cdp-f-w-medium">(at this point nothing gets deleted)</small>
el_GR: Ανίχνευση για αντίγραφα τώρα! <br /><small class="cdp-sm-d cdp-f-s-17 cdp-f-w-medium">(αυτή τη στιγμή τίποτα δε διαγράφεται)</small>

en: Scan has found [<span id="cdp-d-table-pagi-ilosc-wynikow" class="cdp-f-w-bold"></span>] duplicates
el_GR: Η ανίχνευση βρήκε [<span id="cdp-d-table-pagi-ilosc-wynikow" class="cdp-f-w-bold"></span>] αντίγραφα

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select all the posts & pages which should be deleted (by ticking the checkboxes in the table above).
el_GR: Επιλέξτε όλες τις δημοσιεύσεις και σελίδες που θα πρέπει να διαγραφούν (τικάροντας τα πλαίσια στον παραπάνω πίνακα).

en: Select this option to move deleted posts to trash (instead of deleting them permanently right away).
el_GR: Επιλέξτε αυτή την επιλογή για να μετακινήσετε τις διαγραμμένες δημοσιεύσεις στο κάδο σκουπιδιών (αντί να τις διαγράψετε μόνιμα απευθείας).

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings:
el_GR: Ρυθμίσεις:

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: Show intro
el_GR: Εμφάνιση εισαγωγής

en: Show post export & import buttons
el_GR: Εμφάνιση των κουμπιών εισαγωγής και εξαγωγής δημοσίευσης

en: Show reference to original item?
el_GR: Εμφάνιση αναφοράς στο πρωτότυπο αντικείμενο;

en: Similar slug
el_GR: Παρόμοιο σύντομο όνομα

en: Slug
el_GR: Σύντομο Όνομα

en: Slug/URL
el_GR: Σύντομο όνομα/διεύθυνση

en: Slugs are never 100% identical (i.e. Wordpress adds a counter automatically to ensure they are unique). The rule to only have them at least 85% identical does the job fine (you can see after the scan which posts are considered identical).
el_GR: Τα σύντομα ονόματα δεν είναι ποτέ 100% πανομοιότυπα (δηλαδή το WordPress προσθέτει έναν μετρητή αυτόματα για να διαβεβαιώσει ότι είναι μοναδικά). Ο κανόνας να είναι το λιγότερο 85% όμοια κάνει τη δουλειά του μια χαρά (μπορείτε να δείτε μετά την ανίχνευση ποιές δημοσιεύσεις θεωρούνται πανομοιότυπες).

en: Something went wrong and we couldn't copy this post – please try again!
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αντιγράψουμε αυτή τη δημοσίευση - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά!

en: Something went wrong and we couldn't copy this post. – See dev console for more info.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αντιγράψουμε αυτή τη δημοσίευση. - Δείτε την κονσόλα ανάπτυξης για περισσότερες πληροφορίες.

en: Something went wrong and we couldn't get post list. – Please check console for more info.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να ανακτήσουμε τη λίστα δημοσιεύσεων. - Παρακαλώ ελέγξτε την κονσόλα για περισσότερες πληροφορίες.

en: Something went wrong and we couldn't get profile settings – please try again!
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να ανακτήσουμε τις ρυθμίσεις του προφίλ - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά!

en: Something went wrong and we couldn't get profile settings. – Check console for more details
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να ανακτήσουμε τις ρυθμίσεις προφίλ. - Ελέγξτε την κονσόλα για περισσότερες λεπτομέρειες

en: Something went wrong and we couldn't save intro settings!
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις εισαγωγής!

en: Something went wrong and we couldn't save intro settings.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις εισαγωγής.

en: Something went wrong and we couldn't save your settings.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις σας.

en: Something went wrong and we couldn't save your settings. – Please check console for more info.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να αποθηκεύσουμε τις ρυθμίσεις σας. - Παρακαλώ ελέγξτε την κονσόλα για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Something went wrong and we couldn't send request, are you connected to the internet?
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να στείλουμε το αίτημα, είστε συνδεδεμένος στο διαδίκτυο;

en: Something went wrong and we couldn't send request, please try refresh page and try again.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να στείλουμε το αίτημα, παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Something went wrong and we couldn't setup the deletion task.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να προετοιμάσουμε την διεργασία διαγραφής.

en: Something went wrong and we couldn't setup the deletion task. – Please check console for more info.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να προετοιμάσουμε τη διεργασία διαγραφής. - Παρακαλώ ελέγξτε την κονσόλα για περισσότερες πληροφορίες.

en: Something went wrong and we couldn't update intro settings – try again!
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να ενημερώσουμε τις ρυθμίσεις εισαγωγής - δοκιμάστε ξανά!

en: Something went wrong and we couldn't update intro settings. – Please check console for more info.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δε μπορέσαμε να ενημερώσουμε τις ρυθμίσεις εισαγωγής. - Παρακαλώ ελέγξτε την κονσόλα για περισσότερες πληροφορίες.

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Steps to deletion:
el_GR: Βήματα για διαγραφή:

en: Successfull copy image
el_GR: Επιτυχής αντιγραφή εικόνας

en: Suffix
el_GR: Κατάληξη

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Take me to the edit-page of the created copy
el_GR: Πήγαινε με στην σελίδα τροποποίησης του δημιουργημένου αντίγραφου

en: Tasks cleared!
el_GR: Οι διεργασίες καθάρισαν!

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Test new plugins before installing:
el_GR: Δοκιμάστε νέα πρόσθετα πριν από την εγκατάσταση:

en: Thank you very much for the review, this banner will not appear again!
el_GR: Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική, αυτό το πανό δε θα εμφανιστεί ξανά!

en: The best solution to easily make duplicates of your posts & pages, and delete them in one go.
el_GR: Η καλύτερη λύση για να δημιουργήσετε αντίγραφα των δημοσιεύσεων και των σελίδων σας εύκολα, και να τις διαγράψετε, με μία κίνηση.

en: The copies you created may have been given different titles automatically (according to the rules in <a href="#" class="cdp-go-to-names-chapter">this section</a>) and therefore would not count as duplicates as they have different titles.<br /><br />To remedy this, you can select “Yes” here so that those posts/pages also get considered as duplicates.
el_GR: Στα αντίγραφα που δημιουργήσατε μπορεί να έχουν δωθεί διαφορετικού τίτλοι αυτόματα (με βάση τους κανόνες σε <a href="#" class="cdp-go-to-names-chapter"> αυτήν την ενότητα</a>) και επομένως να μην καταμετρούνται ως αντίγραφα αφού έχουν διαφορετικούς τίτλους. <br /><br /> Για να το διορθώσετε αυτό, πατήστε "ναι" εδώ ώστε και αυτές οι δημοσιεύσεις/σελίδες να θεωρούνται αντίγραφα.

en: The task has been hidden
el_GR: Η διεργασία κρύφτηκε

en: The task has been killed
el_GR: Η διεργασία τερματίστηκε

en: There was an error and we couldn't hide the task.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα και δε μπορέσαμε να κρύψουμε αυτή τη διεργασία.

en: There was an error and we couldn't kill the task.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα και δε μπορέσαμε να τερματίσουμε αυτή τη διεργασία.

en: There was an error while getting data from server, please try again.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα κατά την ανάκτηση των δεδομένων από τον διακομιστή, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: There was an error with this notification.
el_GR: Υπήρξε σφάλμα με αυτή την ειδοποίηση.

en: There was an issue while dismissing banner, please do it next time again.
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την απόρριψη του πανού, παρακαλώ κάντε το ίδο και την επόμενη φορά.

en: This banner will not appear again, if any feature is missing you can ask for it on our support forum!
el_GR: Αυτό το πανό δε θα εμφανιστεί ξανά, αν κάποιο χαρακτηριστικό απουσιάζει μπορείτε να ρωτήσετε γι'αυτό στο φόρουμ υποστήριξης!

en: This is a Premium Feature.<br><a href="https://sellcodes.com/CylMIdJD" target="_blank">Check it out and upgrade today</a>,<br>we made it <b>really affordable!</b>
el_GR: Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό Premium. .<br><a href="https://sellcodes.com/CylMIdJD" target="_blank"> Τσεκάρετε το και αναβαθμιστείτε σήμερα </a>,<br> το κάναμε <b> πραγματικά προσιτό οικονομικά!</b>

en: This isn’t just good for your visitors, but also for SEO: the “link juice” from your old (deleted) articles will be forwarded to the versions you keep, helping you to rank higher in search engines.
el_GR: Αυτό δεν είναι καλό μόνο για τους επισκέπτες σας, αλλά και για τη βελτιστοποίηση μηχανών αναζήτησης: ο "χυμός συνδέσμων" από τα παλιά (διαγραμμένα) άρθρα θα προωθηθεί στις εκδόσεις που θέλετε να κρατήσετε, και θα σας βοηθήσει να αξιολογηθείτε ψηλότερα στις μηχανές αναζήτησης.

en: This post is a duplicate of
el_GR: Αυτή η δημοσίευση είναι αντίγραφο του:

en: This task has already ended this work, please wait for list refresh and try again.
el_GR: Αυτή η διεργασία έχει τελειώσει ήδη την δουλειά της, παρακαλώ περιμένετε να ανανεωθεί η λίστα και δοκιμάστε ξανά.

en: This will establish connection to the chat servers
el_GR: Αυτό θα σας συνδέσει με τους διακομιστές συζήτησης

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Trouble logging in there?
el_GR: Έχετε πρόβλημα με τη σύνδεση εκεί;

en: Type
el_GR: Τύπος

en: USM Settings
el_GR: Ρυθμίσεις USM

en: Ultimate Social Media Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Ultimate Social Media

en: Unable to recognize selected profile, please try again.
el_GR: Αδυναμία αναγνώρισης επιλεγμένου προφίλ, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Unknown response, please try refresh the page!
el_GR: Άγνωστη απόκριση, παρακαλώ δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα!

en: Untitled Copy
el_GR: Αντίγραφο χωρίς τίτλο

en: Use as basis settings
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα ως βασικές ρυθμίσεις

en: User level permissions
el_GR: Άδειες στο επίπεδο χρήστη

en: We can't confirm that we killed this task now, please try again later or check if it't killed.
el_GR: Δε μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ότι τερματίσαμε αυτή τη διεργασία τώρα, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα ή ελέγξτε αν έχει τερματίσει.

en: We can't hide this task now, – maybe it't already hidden. Please try again later.
el_GR: Δε μπορούμε να αποκρύψουμε αυτή τη διεργασία τώρα - ίσως είναι ήδη κρυμμένη. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: We couldn't catch current tasks, please try again later.
el_GR: Δε μπορέσαμε να βρούμε τις τρέχουσες διεργασίες, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.

en: We couldn't update task list, please try again later or kill tasks individualy.
el_GR: Δε μπορέσαμε να ανανεώσουμε τη λίστα διεργασιών, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα ή τερματίστε τις διεργασίες ατομικά.

en: Welcome to Copy & Delete Posts!
el_GR: Καλώς ήρθατε στο Copy & Delete Posts!

en: What <b class="cdp-ff-b4">name(s)</b> should the copies have?
el_GR: Τι <b class="cdp-ff-b4"> ονόματα </b> θα πρέπει να έχουν τα αντίγραφα;

en: When does “yes” make sense here?
el_GR: Πότε βγάζει νόημα το "ναι" εδώ;

en: Which <b class="cdp-ff-b4">elements</b> shall be copied?
el_GR: Ποια <b class="cdp-ff-b4"> στοιχεία </b> θα πρέπει να αντιγραφούν;

en: Which user role(s) should be able to copy & delete? <i style="color: gray">– The role also must have access to the dashboard.</i>
el_GR: Ποιοί ρόλοι χρήστη θα πρέπει να μπορούν να αντιγράψουν και να διαγράψουν; <i style="color: gray">- Ο ρόλος θα πρέπει επίσης να έχει πρόσβαση στον πίνακα ελέγχου. </i>

en: Which version do you want to keep?
el_GR: Ποιά έκδοση θέλετε να διατηρήσετε;

en: Woo Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Woo

en: WooCommerce Settings
el_GR: Ρυθμίσεις WooCommerce

en: Word count
el_GR: Αριθμός λέξεων

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes, keep deleted posts in trash!
el_GR: Ναι, κρατήστε τις διαγραμμένες δημοσιεύσεις στο κάδο σκουπιδιών!

en: Yoast SEO Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Yoast SEO

en: Yoast Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Yoast

en: You can also type tailored text into the fields above.
el_GR: Μπορείτε επίσης να πληκτρολογήσετε κάποιο προσαρμοσμένο κείμενο στα παραπάνω πεδία.

en: You can now easily copy posts & pages in various areas:
el_GR: Τώρα μπορείτε να αντιγράψετε δημοσιεύσεις και σελίδες εύκολα, σε πολλές περιοχές:

en: You can't clear messages when tasks are in progress, please firstly kill tasks or wait till the end.
el_GR: Δε μπορείτε να καθαρίσετε τα μηνύματα όσο υπάρχουν διεργασίες σε εξέλιξη, παρακαλώ πρώτα να τις τερματίσετε ή να περιμένετε να τερματίσουν.

en: You did not select any filter.<br>Click <a href="#" class="cdp-show-the-copies">here</a> to show all copies (of the selected post type) made by this plugin.
el_GR: Δεν επιλέξατε κανένα φίλτρο. <br> Πατήστε <a href="#" class="cdp-show-the-copies"> εδώ </a> για να δείτε όλα τα αντίγραφα (από τον επιλεγμένο τύπο δημοσίευσης) που δημιουργήθηκαν από αυτό το πρόσθετο.

en: You have wrong count in throttling field, please fix.
el_GR: Έχετε λάθος αριθμό καταμέτρησης στο πεδίο περιορισμού, παρακαλώ διορθώστε το.

en: You need to insert positive number for copies.
el_GR: Πρέπει να εισάγετε θετικό αριθμό αντίγραφων

en: You selected <b class="cdp-t-d-ct cdp-f-w-light">0</b> pages/posts to be deleted
el_GR: Επιλέξατε <b class="cdp-t-d-ct cdp-f-w-light"> 0 </b> σελίδες/δημοσιεύσεις για διαγραφή

en: You will be notified when the deletion process ends via <span class="cdp-green">Admin Bar Menu</span>.
el_GR: Θα ειδοποιηθείτε όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία διαγραφής μέσω <span class="cdp-green"> της μπάρας του μενού διαχειριστή </span>.

en: You're crazy! – Here is the output:
el_GR: Είστε τρελός! - Εδώ είναι η έξοδος:

en: Your account on Wordpress.org (where you open a new support thread) is different to the one you login to your WordPress dashboard (where you are now). If you don't have a WordPress.org account yet, please sign up at the top right on here. It only takes a minute :) Thank you!
el_GR: Ο λογαριασμός σας στο WordPress.org (όπου ανοίγετε ένα καινούργιο νήμα υποστήριξης) είναι διαφορετικός από αυτόν που χρησιμοποιείται για να συνδεθείτε στον πίνακα ελέγχου του WordPress (εκεί που είστε τώρα). Αν ακόμα δεν έχετε λογαριασμό στο WordPress.org, παρακαλώ εγγραφτείτε πάνω δεξιά. Παίρνει μόνο ένα λεπτό :) Ευχαριστούμε!

en: add new plugins
el_GR: προσθήκη νέων προσθέτων

en: click here to select multiple sites
el_GR: κάντε κλικ εδώ για να επιλέξετε πολλούς ιστότοπους

en: define it for this case
el_GR: προσδιόρισε το για αυτή τη περίπτωση

en: format.
el_GR: μορφή.

en: here
el_GR: εδώ

en: only if <u><b>not</b></u> empty
el_GR: μόνο αν <u><b> δεν είναι</b></u> κενό

en: per minute
el_GR: ανά λεπτό

en: per page
el_GR: ανά σελίδα

en: post
el_GR: άρθρο

en: settings
el_GR: ρυθμίσεις

en: test
el_GR: δοκιμή

en: this
el_GR: αυτής της

en: this site
el_GR: αυτός ο ιστότοπος

en: time(s)
el_GR: φορές

en: to
el_GR: στο

en: – Please try without throttling.
el_GR: - Παρακαλώ δοκιμάστε χωρίς περιορισμούς.

en: –– Profiles ––
el_GR: - Προφίλ -

en: –– Select ––
el_GR: - Επιλέξτε -

en: –––––––––––––- END OF THE DEBUG OUTPUT –––––––––––––-
el_GR: -------------- ΤΕΛΟΣ ΕΞΟΔΟΥ ΑΠΟΣΦΑΛΜΑΤΩΣΗΣ -----------

en: …and you can also <b>delete duplicate</b> posts easily, see below :)
el_GR: ...και επίσης μπορείτε να <b>διαγράψετε αντίγραφα </b> δημοσιεύσεων εύκολα, δείτε παρακάτω :)

en: …be Uncategorized, no categories will be copied.
el_GR: ...είναι Χωρίς κατηγορία, καμία κατηγορία δε θα αντιγραφεί.

en: …be titled “Untitled”.
el_GR: ...θα ονομαστούν "Χωρίς Τίτλο".

en: …be without any tags.
el_GR: ...είναι χωρίς ετικέτες.

en: …be without custom taxonomy.
el_GR: ...είναι χωρίς προσαρμοσμένη ταξινομία.

en: …be without private taxonomy.
el_GR: ...είναι χωρίς ιδιωτική ταξινομία.

en: …clone all metadata tags assigned to post/page.
el_GR: ...κλωνοποιήσουν όλες τις ετικέτες μεταδεδομένων που έχουν δωθεί στην δημοσίευση/σελίδα.

en: …copy only required post/page metadata.
el_GR: ...αντιγράψουν μόνο τα απαραίτητα μεταδεδομένα δημοσίευσης/σελίδας.

en: …create new <a href="https://wordpress.org/support/article/using-image-and-file-attachments/#attachment-to-a-post" target="_blank"><span class="cdp-green">attachments</span></a> (duplicates in Media Library) as well. <i>Recommended only for Multisites.</i>
el_GR: ...θα δημιουργήσουν καινούργια <a href="https://wordpress.org/support/article/using-image-and-file-attachments/#attachment-to-a-post" target="_blank"><span class="cdp-green"> συννημένα </span></a>(αντίγραφα στην βιβλιοθήκη Πολυμέσων).<i>Προτεινόμενο μόνο για πολλαπλούς ιστότοπους.</i>

en: …get a blank slug, unless the page is published, then it will generate it automatically.
el_GR: ...θα πάρουν κενό σύντομο όνομα, εκτός και αν η σελίδα δημοσιευθεί, όπου το σύντομο όνομα θα παραχθεί αυτόματα.

en: …get all categories from the original post.
el_GR: ...πάρουν όλες τις κατηγορίες από την πρωτότυπη δημοσίευση.

en: …get all comments from the original.
el_GR: ...πάρουν όλα τα σχόλια από το πρωτότυπο.

en: …get all custom taxonomy from the original.
el_GR: ...πάρουν όλη την προσαρμοσμένη ταξινομία του πρωτότυπου.

en: …get all tags of the original post.
el_GR: ...πάρουν όλες τις ετικέτες από την πρωτότυπη δημοσίευση.

en: …get all the content (text, images, videos and other elements/blocks) from the original.
el_GR: ...θα πάρουν όλο το υλικό (κείμενο, εικόνες, βίντεο και άλλα στοιχεία/κομμάτια) από το πρωτότυπο.

en: …get an empty <i>custom</i> excerpt (and default to taking the first 55 words of the post).
el_GR: ...θα πάρουν ένα κενό <i> προσαρμοσμένο </i> απόσπασμα (και από τις προεπιλογές θα πάρουν τις πρώτες 55 λέξεις της δημοσίευσης).

en: …get empty settings.
el_GR: ...έχουν άδειες ρυθμίσεις.

en: …get existing attachments from the original.
el_GR: ...θα πάρουν τα υπάρχοντα συννημένα από το πρωτότυπο.

en: …get no comments from the original.
el_GR: ...πάρουν κανένα σχόλιο από το πρωτότυπο.

en: …get no content (be completely blank).
el_GR: ...δε θα πάρουν καθόλου περιεχόμενο (θα είναι τελείος κενό).

en: …get no featured image.
el_GR: ...δε θα πάρουν καμία περιεχόμενη εικόνα.

en: …get no password.
el_GR: ...δε θα πάρουν κωδικό πρόσβασης.

en: …get status of original article (which can be “published” or “deleted” etc.)
el_GR: ...θα πάρουν την κατάσταση του πρωτότυπου άρθρου (που μπορεί να είναι "δημοσιευμένο" ή διαγραμμένο" κ.α.)

en: …get the <a href="https://wordpress.stackexchange.com/questions/25202/how-to-change-order-of-menu-items" target="_blank"><span class="cdp-green">menu order</span></a> from the original.
el_GR: ...πάρουν την <a href="https://wordpress.stackexchange.com/questions/25202/how-to-change-order-of-menu-items" target="_blank"><span class="cdp-green"> σειρά του μενού </span></a> από το πρωτότυπο.

en: …get the custom <a href="https://wordpress.org/support/article/excerpt/" target="_blank"><span class="cdp-green">excerpt</span></a> (post/page summary) of the original (if the original had any).
el_GR: ...θα πάρουν το προσαρμοσμένο <a href="https://wordpress.org/support/article/excerpt/" target="_blank"><span class="cdp-green"> απόσπασμα </span></a> (περίληψη δημοσίευσης/σελίδας) του πρωτότυπου (αν το πρωτότυπο είχε κάποια).

en: …get the date & time at time of copying.
el_GR: ...θα πάρουν την ημερομήνια και την ώρα τη στιγμή της αντιγραφής.

en: …get the default page template.
el_GR: ...θα πάρουν το προεπιλεγμένο πρότυπο σελίδας.

en: …get the menu order set to default (0).
el_GR: ...πάρουν τη σειρά του μενού, ορισμένη από τις προεπιλογές (0).

en: …get the same <a href="https://kinsta.com/knowledgebase/wordpress-slug/" target="_blank"><span class="cdp-green">slug</span></a> of the original. (However after publishing it will give it automatically a new slug because 2 pages cannot be on the same URL).
el_GR: ...θα πάρουν το ίδιο <a href="https://kinsta.com/knowledgebase/wordpress-slug/" target="_blank"><span class="cdp-green">σύντομο όνομα </span></a> με το πρωτότυπο. (Όμως μετά τη δημοσίευσή του, θα του δωθεί αυτόματα νέο σύντομο όνομα επειδή δύο σελίδες δε γίνεται να βρίσκονται στην ίδια διεύθυνση).

en: …get the same <a href="https://wordpress.org/support/article/post-formats/" target="_blank"><span class="cdp-green">post format</span></a> as original.
el_GR: ...θα πάρουν την ίδια <a href="https://wordpress.org/support/article/post-formats/" target="_blank"><span class="cdp-green"> μορφή δημοσίευσης </span></a> με το πρωτότυπο.

en: …get the same <a href="https://wordpress.org/support/article/using-password-protection/" target="_blank"><span class="cdp-green">password</span></a> as original.
el_GR: ...θα πάρουν τον ίδιο <a href="https://wordpress.org/support/article/using-password-protection/" target="_blank"><span class="cdp-green"> κωδικό πρόσβασης </span></a> με το πρωτότυπο.

en: …get the same author as original.
el_GR: ...θα πάρουν τον ίδιο συγγραφέα με το πρωτότυπο.

en: …get the same creation date & time as the original.
el_GR: ...θα πάρουν την ίδια ημερομηνία και ώρα δημιουργίας με το πρωτότυπο.

en: …get the same page <a href="https://wpapprentice.com/blog/wordpress-theme-vs-template/" target="_blank"><span class="cdp-green">template</span></a> as original.
el_GR: ...θα πάρουν την ίδια σελίδα <a href="https://wpapprentice.com/blog/wordpress-theme-vs-template/" target="_blank"><span class="cdp-green"> πρότυπο</span></a> με το πρωτότυπο.

en: …get the standard post format.
el_GR: ...θα πάρουν την κλασσική μορφή δημοσίευσης.

en: …get the status “Draft”.
el_GR: ...θα πάρουν την κατάσταση "Πρόχειρο"

en: …get the title as defined in the <a href="#" class="cdp-go-to-names-chapter"><span class="cdp-green">next section</span></a>.
el_GR: ...θα πάρουν τίτλο όπως έχει οριστεί στην <a href="#" class="cdp-go-to-names-chapter"><span class="cdp-green"> επόμενη ενότητα </span></a>.

en: …get the user that is duplicating as an author.
el_GR: ...θα πάρουν τον χρήστη που δημιουργεί το αντίγραφο ως συγγραφέα.

en: …get their <a href="https://phppot.com/wordpress/how-to-create-a-child-page-in-wordpress/" target="_blank"><span class="cdp-green">child pages</span></a> copied as well, with all current settings applied to child-duplicates (if the page is a parent).
el_GR: ....θα πάρουν  τις <a href="https://phppot.com/wordpress/how-to-create-a-child-page-in-wordpress/" target="_blank"><span class="cdp-green"> σελίδες παιδιά </span></a> αντιγραμμένα επίσης, με όλες τις τρέχοντες ρυθμίσεις εφαρμοσμένες στα αντίγραφα-παιδιά (αν η σελίδα είναι γονιός).

en: …get this private taxonomy from the original.
el_GR: ...πάρουν την ιδιωτική ταξινομία από το πρωτότυπο.

en: …it will set the same <a href="https://firstsiteguide.com/wordpress-featured-image/" target="_blank"><span class="cdp-green">featured image</span></a> as the original.
el_GR: ...θα πάρουν την ίδια <a href="https://firstsiteguide.com/wordpress-featured-image/" target="_blank"><span class="cdp-green"> περιεχόμενη εικόνα</span></a> με το πρωτότυπο.

en: …not get their child pages copied along (if the page is a parent).
el_GR: ...πάρουν καμία από τις σελίδες παιδιά αντιγραμμένες μαζί τους (αν η σελίδα είναι γονιός)

en: …the same settings from the <a href="https://wordpress.org/plugins/woocommerce/" target="_blank"><span class="cdp-green">WooCommerce plugin</span></a> as the original.
el_GR: ...έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις στο <a href="https://wordpress.org/plugins/woocommerce/" target="_blank"><span class="cdp-green"> πρόσθετο WooCommerce </span></a> με το πρωτότυπο.

en: …the same settings from the <a href="https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/" target="_blank"><span class="cdp-green">Yoast SEO plugin</span></a> as the original.
el_GR: ...έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις στο <a href="https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/" target="_blank"><span class="cdp-green"> πρόσθετο Yoast SEO </span></a> με το πρωτότυπο.

en: …the same settings from the <a href="https://www.ultimatelysocial.com/usm-premium/" target="_blank"><span class="cdp-green">Ultimate Social Media plugin</span></a> as the original.
el_GR: ...έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις στο <a href="https://www.ultimatelysocial.com/usm-premium/" target="_blank"><span class="cdp-green"> πρόσθετο Ultimate Social Media </span></a> με το πρωτότυπο.
